Top 3 gry z motywem religijnym

Duchową dojrzałość można rozwijać na wiele sposobów. Część z nich jest nawet trudna do odgadnięcia. Dobrym pomysłem połączenia rozrywki z nauką będą gry. Niezależnie od tego, czy są to dobre poczciwe planszówki, czy też komputerowe cel jest jeden — nabycie wiedzy. Dlaczego to właśnie gry są dobrym rozwiązaniem? W czym górują nad innymi metodami? Zapraszamy do artykułu.

Łatwiejsze przyswajanie informacji

Rozrywka połączona z istotnymi treściami jest jednym z najlepszych sposobów na nasycenie umysłu wartościowymi informacjami. Entuzjazm, radość, jak i koncentracja towarzyszą podczas korzystania z gier komputerowych. Skupienie mocno wpływa na zapamiętywanie. Frajda zaś jest podłożem nauki. Dzięki niej nie mamy poczucia obowiązku podjęcia tej nieszczęsnej czynności. Motywacja jest atutem nielicznych. Nie jest łatwo pokonać rozleniwienie i przekazać siły fizyczne i psychiczne w żmudne edukowanie. Gry więc mogą okazać się jedyną okazją, żeby pokazać niefrasobliwemu dziecku, że nauka nie musi być wcale wybitnie trudnym zajęciem. Jako katecheta warto wybrać się z uczniami do sali komputerowej, zabrać kilka egzemplarzy płyt CD, włożyć do napędu i uruchomić grę. Grupy 5-osobowe będą obserwować poczynania głównego gracza, a później możliwe jest przeprowadzenie kartkówki. Powinna zawierać jak najwięcej pojęć, aby sprawdzić, czy uczniowie rzeczywiście dużo zapamiętali.

Oczywiście zawsze można dowiedzieć się czegoś w kasynie stacjonarnym, jeśli nie przepadamy za grami komputerowymi. Przebywają tam rzesze ludzi o naprawdę zadziwiających zainteresowaniach. Z pewnością trafimy na osobę mocno religijną, która ma dużą wiedzę nie tylko z zakresu chrześcijaństwa, ale również innych wyznań. Dlatego kasyna naziemne są dobrym źródłem informacji. Jeśli nie chcemy wchodzić w realny świat hazardu – wystarczy wypróbować kasyno online na żywo. Najlepsze kasyna online z kasynem live znajdziesz pod tym linkiem.

I Am Jesus Christ

Jest to symulator. Wcielamy się w postać Jezusa. Twórcy podjęli się jak najbardziej realistycznie odzwierciedlić biblijną historię. Osobom pokrzywdzonym będziemy pomagać za pomocą uzdrowienia lub dokonując cudów. Wchodzimy przez to na wyżyny wrażliwości, jeśli chodzi o krzywdę bliźniego. Kto by pomyślał? Zwykła gra a potrafi poruszyć sumienie. 

“Walka z szatanem również nas nie ominie. Odwiedzimy również piekło i będziemy mogli kontrolować pogodę.” Brzmi ciekawie? To propozycja dla posiadaczy komputerów. 

Być uczniem Jezusa

Gra edukacyjna wydawnictwa pasterz. Akcja rozgrywa się w świecie pierwszych chrześcijan. Są to czasy, w których żył i przekazywał nauki sam Pan Jezus. Celem gry jest dostarczenie listu św. Pawła apostoła do gminy chrześcijańskiej. W trakcie gry dostaniemy zadania, które przybliżają treści zawarte w Ewangelii. Jednym z nich może być przekazanie prawdy o Jezusie. Przeszkodą są przeciwnicy rozwijającego się chrześcijaństwa, którzy pragną działać na szkodę chrześcijańskich wspólnot.

Edukacyjną funkcję pełnią również poszczególne przedmioty. Po najechaniu kursorem na przedmiot pojawi się ramka z ciekawymi informacjami. Dzięki tej funkcji możliwe jest dowiedzieć się, jak wyglądało życie ludzi z czasów starożytnych. Ramka zawiera również treści religijne, obyczajowe, obowiązującego prawa czy też dotyczące klimatu Ziemi Świętej oraz wiele innych.

Cztery księgi

Cel gry jest zarazem bardzo prosty, ale i rozwojowy — zapamiętanie treści z Ewangelii Świętego Mateusza, Świętego Marka, Świętego Łukasza i Świętego Jana. W trakcie gry trzeba będzie wykonać rzut kostką, odpowiedzieć na pytania, które znajdują się na kartach pytań i ułożyć puzzle przedstawiające jednego z czterech ewangelistów. Zwycięzcą jest ten, który jako pierwszy stworzy obraz z puzzli jako pierwszy.