Eucharystia Daje Życie — Wiara i świętość życia Jana Pawła II…

Pod tym hasłem rozpoczynamy rok 2020. Jest on pierwszym rokiem z trzech lat, kiedy to będziemy rozważać w parafiach w Polsce role Eucharystii w naszym życiu, która niestety wraz z pogłębiającym się kryzysem wiary oraz powołań kapłańskich coraz bardziej schodzi z centrum chrześcijańskiego naszego bytowania […] W mrok na ostatnie kochani miejsce (….)

To, co się teraz dzieje u nas w Polsce w kościele katolickim budzi poważną obawę o los katolicyzmu.
Co będzie, dalej? Nie wiem. Ludzie mają dość tych absurdów, ściemniania i mydlenie im oczu (….) Każdy z nas widzi dokąd de — facto to wszystko zmierza! Rozum i wiara. To są podstawowe ogniwa naszej tożsamości.
Pochylamy się coraz to bardziej ku przepaści, chyba nie zaprzeczysz ? Wszystko staje do góry nogami. Patrzysz i myślisz, co ja mam robić, aby nie stracić resztę przyzwoitości i nie zatracić sumienia (….) Na pewne scenariusze nie masz wpływu…. i nic na to nie poradzisz. Jesteś wplatany/a w ten schemat niezależnie od tego, czy chcesz, czy nie? Jedynie, na co masz Ty i ja jakikolwiek- to trzymaj się, tego, co wyniosłeś/as z domu, co nasi rodzice i dziadkowie nam wrzepili. Nie zapomnij tego (….) Eucharystia jest rzeczywistą obecnością Chrystusa w Kościele […]

Często nazywamy ją Najświętszym Sakramentem. W potocznym języku, kiedy coś jest, naj” oznacza, że jest wyjątkowe, rzadkie, nie raz dostępne, elitarne niejednokrotnie w miarę krótkie czasowo.

Tymczasem Najświętszy Sakrament jest najczęściej dostępny na, wyciągniecie ręki” Szkoda, że kapłani o tym — często sami zapominają. Starają się za wszelką cenę, być tzw. budowniczymi zabiegają o liczne projekty i empatie oraz prestiże społecznie u swoich przełożonych.
Z górnej półki. Na najwyższych szczeblach władzy kościelnej.
Wierni to widzą i idą w apostazję z kościoła, nie chcąc brać udziału i przykładać się do tej zepsutej zakłamanej scenerii (… ) Smutne to, że duchowieństwo nie dostrzega, problemu a może nie chce, go widzieć, jak sądzisz?

Rok 2020 jest także okazją, by się zachwycić wiarą i świętością życia św. Jana Pawła II. Odkrywać na nowo to, co dla nieco starszych pokoleń było namacalnym źródłem dumy i radości. Młodsi w dobie dzisiejszej techniki mają całą paletę środków, które pomogą im poznać i pokochać bogactwo wiary, życia i świętości Jana PawłaII.

Wiele po sobie pozostawił. I nie wystarczy, tylko sentymentalna łezka w oku i kolejny uśmiech nad papieskimi kremówkami” On nam pokazywał jak traktować i kochać Jezusa w codziennym życiu. Pokazywał jak przeżywać Eucharystie. Przypomnijmy sobie jego skupioną twarz podczas sprawowania Mszy Świętej. Tam jest zawarte wszystko […]

One thought on “Eucharystia Daje Życie — Wiara i świętość życia Jana Pawła II…

  1. Wieczne odpoczywanie daj mu proszę Panie! na zawsze w naszych sercach Jan Paweł II

Comments are closed.