Jak bezpiecznie schudnąć stosując post?

Post ma złą reputację jako metoda odchudzania, ale niektórzy uważają go za bardzo skuteczny. Technika ta pozwala dietetykowi skupić się na innych rzeczach niż jedzenie, a kiedy przychodzi czas na kolejny posiłek, naprawdę się nim delektuje. Eliminuje również konieczność liczenia kalorii, punktów czy węglowodanów. Dobrze przemyślany post nie jest niebezpieczny, lecz stanowi skuteczny sposób na schudnięcie. 

Zarządzanie odżywianiem i energią podczas postu ma ogromny wpływ na skuteczność planu odchudzania i samopoczucie podczas jego realizacji. Skorzystaj z aplikacji do liczenia kalorii, aby upewnić się, że nadal otrzymujesz odpowiednie wartości odżywcze ze spożywanych pokarmów, a jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji, najlepiej poproś dietetyka o pomoc w tym zakresie.

Poniżej przedstawimy kilka kroków, jak bezpiecznie schudnąć, jeśli chcesz stosować przerywany post.

Ustal harmonogram postu.

Istnieje kilka sposobów na zastosowanie przerywanego postu w celu utraty wagi. Pości się przez określony czas, na przykład 20 godzin, a następnie spożywa się posiłki w ciągu dwóch do czterech godzin. Inny rodzaj przerywanego postu polega na tym, że jednego dnia jada się normalnie, a następnego nie. Nie liczy się kalorii, po prostu pości się, a potem je normalnie.

Niech każda kaloria się liczy.

Podczas postu należy zwracać uwagę na kalorie spożywane w czasie przerwy. Jedzenie śmieci lub słodzonych napojów gazowanych nie tylko zniweczy korzyści płynące z postu, ale też nie dostarczy ciału składników odżywczych, których potrzebuje do funkcjonowania. Spożywanie chudego białka, zdrowych tłuszczów i złożonych węglowodanów dostarczy organizmowi energii, która utrzyma go podczas okresów postu.

Zrezygnuj z ćwiczeń fizycznych.

Intensywne ćwiczenia fizyczne są zwykle doskonałym uzupełnieniem zdrowego stylu życia, ale jeśli poważnie ograniczasz ilość spożywanych kalorii, ogranicz swoje treningi do łagodnych spacerów lub innych lekkich, przyjemnych czynności. Energiczne ćwiczenia w czasie postu mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka urazów i zdecydowanie utrudnią przestrzeganie postu.

Słuchaj swojego ciała.

Nawet najlepiej ułożone plany mogą się nie udać. Jeżeli czujesz się źle, boli cię głowa, masz problemy z koncentracją lub jesteś nadmiernie zmęczony, post może nie być dla ciebie odpowiedni. Posłuchaj swojego ciała i znajdź inny program żywieniowy, który lepiej pasuje do Twojego stylu życia.

Bądź świadomy ram czasowych.

Post nie jest czynnością, którą należy kontynuować w nieskończoność. Na początku zdecyduj, jak długo będziesz pościć. Robienie tego dzień po dniu może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ gdy waga zacznie spadać, będziesz mieć większą motywację do kontynuowania planu. Może to prowadzić do rozwoju zaburzonych wzorców żywieniowych. Mając określoną datę zakończenia programu postu, łatwiej jest wytrwać w diecie.

Pij dużo wody.

Ważne jest, aby podczas postu pić dużo wody, aby zachować odpowiednie nawodnienie. Wiele osób uważa, że żucie gumy lub ssanie cukierków bez cukru pomaga im wytrwać w poście. Jeśli masz cukrzycę lub inne problemy zdrowotne, nie rozważaj postu bez konsultacji z lekarzem.

Jeżeli dbasz o swoją linię, powinnaś zadbać także o inne obszary swojego organizmu. Na przykład, odwiedzając portal www.grzybicaskory.pl dowiesz się wielu potrzebnych rzeczy na temat zdrowia skóry.

Podsumowanie.

Kiedy już zastosujesz ten styl postu, żeby spróbować schudnąć, jeżeli stwierdzisz, że nie jest on dla ciebie lub masz zachcianki żywieniowe, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z tego rodzaju przerywanego postu i wybranie innych metod, takich jak dieta polegająca na zdrowym odżywianiu i ograniczeniu kalorii oraz codzienne ćwiczenia.