Medycyna holistyczna – 7 praktyk, których warto spróbować

Zachęcamy do zapoznania się z 7 popularnymi praktykami zaczerpniętymi z medycyny holistycznej.

7 praktyk z medycyny holistycznej których warto spróbować

  1. Popraw swoją postawę. Ważne jest, aby kręgosłup był jak najbardziej wyprostowany, aby mięśnie nie napinały się i nie kurczyły niepotrzebnie. Ponadto, aby utrzymać krążenie energii w całym ciele, ważne jest, aby kręgosłup był wyprostowany i nie naciskał na nerwy nerwy.
  2. Rozważ „masaż punktów spustowych” w celu złagodzenia bólu. Jeśli nęka Cię ciągły ból, a konwencjonalne leki przeciwbólowe nie pomagają go wyeliminować, rozważ ten specjalny rodzaj masażu. Pomoże nie tylko złagodzić ból, ale także wyeliminować jego źródło.
  3. Spróbuj akupunktury. Akupunktura to rodzaj medycyny holistycznej/alternatywnej, która jest powszechnie praktykowana we wschodniej części świata od tysięcy lat. Pięć tysięcy lat temu intencją akupunktury było przedłużenie życia. W przypadku wielu alternatywnych technik medycznych intencją jest raczej zapobieganie niż leczenie określonej lub ogólnej dolegliwości. Najstarsza zarejestrowana praktyka akupunktury miała miejsce ponad 5000 lat temu. Zasadniczo akupunktura służy do stymulacji nerwów w ciele iw rezultacie pozytywnie wpływa na wszystkie inne układy organizmu.
  4. Stosuj witaminy i suplementy. Więcej informacji w tym temacie znajdziesz tutaj: 5 witamin i skutecznych suplementów, które musisz stosować codziennie.
  5. Spróbuj uzdrawiania Reiki. Reiki to sztuka uzdrawiania, która wykorzystuje energię ciała do rozpoczęcia i dalszego procesu uzdrawiania. Wykonywany jest za pomocą rąk do wykonywania określonego wzorca masażu w celu pobudzenia ruchu energii w całym ciele. Jest wielu uzdrowicieli Reiki, którzy są specjalnie przeszkoleni do wykonywania uzdrawiającego masażu, lub możesz o tym przeczytać lub wziąć udział w zajęciach, aby samemu stać się biegłym uzdrowicielem Reiki.
  6. Rozważ całkowite oczyszczenie organizmu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które mogą pomóc w eliminacji toksyn z organizmu oraz zwiększyć wydajność i ogólny stan zdrowia organizmu. Całkowite oczyszczenie usunie toksyny i inne szkodliwe substancje z nerek, wątroby i jelit. Ogólnie rzecz biorąc, ich działanie polega na przestrzeganiu ścisłej diety przez kilka tygodni, podczas gdy następuje proces oczyszczania. Większość osób, które tego próbują, zgadza się, że dzięki temu czują się zdrowsi i często zgłaszają znaczną utratę wagi po zakończeniu procesu.
  7. Staraj się unikać telewizji. Wierzcie lub nie, ale telewizja faktycznie wywołuje negatywne uczucia u większości widzów w wyniku powszechnej przemocy, paniki, stresu i plotek. Oglądanie telewizji nie jest tak relaksujące, jak twierdzą niektórzy. Spróbuj zrezygnować z programów telewizyjnych na tydzień, zastępując je innymi zajęciami. Najprawdopodobniej okaże się, że pod koniec tego tygodnia jesteś lepiej wypoczęty, szczęśliwszy i mniej zestresowany.